Mücadeleye devam

28 Mayıs 2023

İstibdat bugün yapılan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazandığını ilan etti. Kılıçdaroğlu da yaptığı açıklamada seçimi istibdadın kazandığını kabul etti.

Seçimi istibdada karşı referanduma çeviren 25 milyonu aşkın yurttaşımızı selamlıyoruz. Bu yurttaşlarımızın istibdada karşı kullandıkları oylar, istibdadın kaçınılmaz yenilgisinde önemli bir dönemeç anlamına geliyor.

Türkiye istibdadın cenderesine sığmayacaktır. Bu kadar vurgunculuğa, bu kadar gericiliğe tahammül etmeyecektir. Türkiye'yi ortaçağa sürükleyenler, emperyalist tehditlere açık hâle getirenler, işçileri ve emekçileri ancak savaş dönemlerinde görülebilecek yoksulluğa ve pahalılığa mahkum edenler sözde zaferlerinin gerçek yenilgilerinin başlangıcı olduğunu görecekler. Her türlü baskı, hile ve demagoji ile halkın vatan cumhuriyet emekten yana iradesini gömdüklerini sananlar yanıldıklarını ancak halkın devrimci atılımlarıyla karşılaştıklarında anlayacaklar.

CHP yönetiminin emperyalizm, NATO, İMF, TÜSİAD, tarikatlar ve bölücü hareket konusundaki temelsiz hayallerine dayalı seçim stratejisi istibdadın demagojisine hiç hak etmediği kozlar sağladı. İstibdadı sosyalistlerin birliğini, sosyalistler ile Kemalistlerin birliğini, bütün ulusal demokratik güçlerin birliğini sağlayarak yeneceğiz.

Mücadeleye devam edeceğiz. Halkın gerçek sorunlarını gerçek bir birlikle, gerçek bir strateji ile alt edeceğiz.

Mücadeleye devam zaferimizin teminatıdır.