Tarsuslu komünistler, devrimciler, ilericiler katledilişlerinin 41. yılında Denizleri andı!

Haberler
07 Mayıs 2013

Dün (6 Mayıs) Mersin’in Tarsus ilçesinde Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan emperyalistlerin darağaçlarında katledilişlerinin 41. yılında Halit Çelenk'le beraber anıldılar. Tarsus’un Yarenlik Alanı girişinde bir araya gelen TKP 1920, ÖDP, EMEP, TÜM-İGD, Gençlik Muhalefeti, Emek Gençliği, Dev-Lis’liler Yarenlik alanının ortasına kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca “Yusuf, Hüseyin, Deniz sürüyor, sürecek mücadelemiz”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Denizlere sözümüz devrim olacak” sloganları atıldı.

Yarenlik alanında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında emperyalistlerin neden Denizleri astığına, emperyalistlerin bugünkü sözcüsü AKP’nin devrimcilere nasıl saldırdığına, emperyalistlerin kardeş Suriye halkının kanını dökmeye çalıştıklarına, yıllarca Kürt halkına uygulanan asimilasyon ve yok sayma politikalarına, kardeş kanının dökülmemesi için; kalıcı onurlu bir barış için gençlerin mücadeleye hazır olduğuna vurgu yapıldı.

Anmada Avukat Halit Çelenk de unutulmayarak “Halit Çelenk aramızda” sloganları atıldı. “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm”, “Yaşasın Marksizm ve Leninizm’in Yüce İdeolojisi” sözleri ile etkinlik sona erdi.

Anmaya Partizan, SDP, HDK destek verdiler.

 

Anmanın fotoğrafları için tıklayınız.