Nevzat Bulut kavgamızda yaşıyor

03 Aralık 2012
Nevzat Bulut kavgamızda yaşıyor

1977'de faşistlerce katledilen İLD kurucusu, İGD üyesi Nevzat Bulut, TKP 1920 Kadıköy İlçe Örgütü, İlerici Liseliler ve dostlarının katılımıyla Karacaahmet Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

TKP 1920 Kadıköy İlçe Örgütü, İlerici Liseliler ve dostları Nevzat Bulut'un Karacaahmet Mezarlığı'ndaki mezarı başında bir araya gelerek ölümünün 35. yılında onun mücadelesinin yükselerek sürdüğünü ortaya koydu. Anma Nevzat Bulut başta olmak üzere tüm devrim şehitleri için saygı duruşuyla başladı.

Saygı duruşunun ardından “Nevzat Bulut, 'İlerici Liseliler Derneği' (İLD) kurucu üyesiydi. Lise sonrası dönemde de 'İlerici Gençler Derneği”nin (İGD) gözü pek bir militanı olarak devam etmişti siyasal mücadelesine. Taa ki o geceye; yani 2 Aralık'ı 3 Aralık'a bağlayan gece yarısında vurulana dek. Bir hayatı vardı Nevzat'ın, epi topu 17 yıla sığmış bir hayatı... Cesaretin, tutkunun, göze alışın, diğerkamlığın, erdemin, başkaldırının, soyluluğun ve en önemlisi haklılığın biçimlendirdiği bir hayatı vardı Nevzat'ın.” sözleriyle Bulut'un mücadele hayatının aktarıldığı bir konuşma gerçekleştirildi.

Konuşmanın ardından söz alan Bulut'un mücadele arkadaşları ve dostları onun kısa hayatını mücadeleye adamış bir devrimci olduğunu belirtti. Bulut'un hayatını adadığı mücadelenin bugün alanlarda, fabrikalarda, okullarda mücadele edenlerin omuzlarında yükseldiği dile getirildi.

Konuşmaların ardından anma “Kavga sesleri geliyor/ köylerden ve şehirlerden” sözleriyle TKP Marşı'nın okunması ile sona erdi.