19 Mayıs 1919’un 104. yılı

18 Mayıs 2023

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bütün yurttaşlarımıza kutlu olsun.

Ulusal kurtuluş ve cumhuriyet devrimimizin başlangıcı kabul edilen 19 Mayıs 1919’un 104. yıldönümünü laik cumhuriyete düşman ortaçağ güçlerine artık yeter deme iradesiyle kutluyoruz.

Vurgunculuğa baş eğmek istemiyoruz. Açlığa, yoksulluğa, işsizliğe mahkûm olmak istemiyoruz. Dolar milyarderlerine köle kalmak istemiyoruz.

Herkese iş istiyoruz. Devlet öncülüğünde planlı kalkınma hamlesiyle işsiz bir tek genç bile bırakmamak elimizde. Geçim sıkıntısı bitebilir, yaşam sevinci bütün ülkeyi sarabilir.

Ataerkil şiddet ve cinayetleri durdurmak için, Medeni Kanundaki haklarımızı korumak için, istibdada kadınların tam eşitliğini ve özgürlüğünü pervasızca çiğneyemeyeceklerini göstermek için direneceğiz.

Emperyalizmin dayatmalarını kabul etmiyoruz. ABD’nin ve NATO’nun emrinde savaşa sürüklenmeyi reddediyoruz. Bağımsızlığımızdan, bütünlüğümüzden asla vazgeçmeyeceğiz.

Her türlü baskı ve hileye rağmen cumhurbaşkanı seçiminin birinci turunu istibdada teslim etmedik. Seçimin ikinci turunu istibdada karşı referanduma çevireceğiz. Biz cumhuriyeti kuran Türkiye halkıyız, 19 Mayısın akıl bilim çağdaşlık, özgürlük eşitlik kardeşlik ruhunu yok etmek isteyenleri püskürteceğiz.

Birleşe birleşe, direne direne kazanacağız. İstibdat kaybedecek, zafer 19 Mayısçıların olacak.