TKP 1920 Maltepe İlçe Merkezi açıldı

04 Haziran 2012
TKP 1920 Maltepe İlçe Merkezi açıldı

3 Haziran 2012 Pazar günü; TKP 1920 Maltepe İlçe Merkezi sosyalist, sol, demokrat kurumlardan da temsilcilerin bulunduğu bir toplantıyla açıldı. Anadolu'da Yaşam Kooperatifi, BDP, CHP, SDP, TSİP başta olmak üzere çeşitli kurum ve örgütlerden, sendikal çevrelerden temsilciler de açılışta yer aldılar.

Farklı yaş kuşaklarından onlarca komünistin buluştuğu etkinlikte katılım oldukça yoğundu. Açılış devrim şehitleri adına yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve ardından Enternasyonal Marşı'nın okunması ile başladı. Etkinliğin bir özelliği de “ömrümde yanlız senin safında olmakla övündüm” diyen TKP'li büyük şair Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümüne denk gelmesiydi. Bu sebeple partili genç yoldaşlarımızdan birisi Nazım'ın ‘TKP’m benim’ şiirini seslendirdi.

Daha sonra TKP 1920 Maltepe İlçe Başkanı Mehmet İçin, ardından İstanbul İl Başkanı Yusuf Türkoğlu ve sonrasında da Parti MYK üyesi ve parti sözcülerinden Murat Nergiz tarafından partinin bugünü ve perspektifi hakkında çeşitli konuşmalar yapıldı. Konuşmalarda TKP 1920'nin Türkiye işçi sınıfının ve tüm emekçilerin partisi olduğu vurgulandı. Emperyalizmin ve sermayenin artan saldırıları karşısında komünistlerin örgütlülüğünü arttırmasının çok önemli olduğu da belirtildi.

Farklı bölgelerden gelen mesajların da okunduğu etkinlikde partisiz dostlar da düşünce ve önerilerini paylaştı. Birlik Dayanışma, TÖB-DER, İKD, İGD, İLD'ye yıllarını vermiş olan eski kuşaklarla yeni kuşakların buluştuğu etkinlik genç kuşak partililer için önemli bir deneyim aktarımına da vesile oldu.