Mehmet Bozışık Yoldaşı andık

Haberler
27 Ağustos 2018

Toplumcu Kurtuluş Partisi (1920 TKP) üyeleri 20. ölüm yılında Mehmet Bozışık Yoldaşı (Boz Mehmet) andı. Anmaya İlerici Gençler ve parti dostları da destek verdi.

Anma, Türkiye işçi sınıfı, şehir ve köy emekçilerinin bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm mücadelesinde yitirdiği tüm yol arkadaşları anısına, TKP Marşı eşliğinde yapılan saygı duruşu ile başladı.

İlk konuşmayı, 1920 TKP İstanbul İl Başkanı Yusuf Türkoğlu yaptı. İl Başkanımız konuşmasında, bölge ülkelerine yönelen açık emperyalist saldırıya vurgu yaptı. Türkiye işçi sınıfının mücadelesinin, bölge halklarının antiemperyalist mücadelesinden ayrılamayacağını dile getirerek, Boz Mehmet ve kuşağı parti emektarlarının mücadelemize ışık tuttuğunu söyledi.

Daha sonra İlerici Gençler adına konuşma yapıldı. İlerici Gençler, "Mücadeleye devam, zaferimizin teminatıdır" belgisini gençliğe emanat eden Boz Mehmet'in mücadele geleneğini "Yolumuz işçi sınıfının yoludur" diyen gençliğin taşıyacağını dile getirdi.

Türkiye'nin ilk politik faali meçhullerinden Boz Mehmet'in kardeşi, Hasan Bozışık, Cumartesi Annelerinin 700. haftasında yaşanan insanlık dışı saldırı ile birkez daha anımsanarak, annelere yapılan saldırı protesto edildi.

Anma, Enternasyonal Marşı eşliğinde yapılan saygı duruşu ile son buldu.

Parti üye ve dostları, Mayıs-Haziran 2013 Büyük Halk Direnişi'nde yitirdiğimiz fidanımız Berkin Elvan'ın mezarını da ziyaret ederek saygı duruşunda bulundular.