HDP’ye yapılan saldırıları kınıyoruz

Bildiri
18 Mayıs 2015

Bugün HDP Mersin ve Adana il merkezlerinde ses bombalarıyla düzenlenen eş zamanlı saldırılarda birisi ilçe başkanı olmak üzere üç HDP’li yaralandı. Saldırılar Selehattin Demirtaş’ın Mersin mitinginden yedi saat önce saat 10.00’da gerçekleştirildi. Yaşanan provokasyona rağmen HDP’nin Mersin mitingi engellenemedi. Mitingde halkların kardeşliği ve barış çağrıları yükseldi.

Seçim propagandası döneminde HDP seçim bürolarına yönelik onlarca saldırı düzenlendi.  Bu saldırılar ile provokasyonlar yeni boyutlara sıçramış durumda.

Görülen o ki Kürt ve Türk halklarının barış umudunu kendisine oy devşirmek için kullanan AKP’nin gerçek yüzü artık gizlenemez bir şekilde ortaya çıkıyor. Provokasyonların arkasında gericilik, vurgunculuk ve savaş rejimi var. Halkları birbirine kırdırmaya çalışan AKP var. 

TKP 1920 olarak HDP’ye yönelik olarak gerçekleştirilen provokasyonları kınıyor, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. İşçi ve emekçi halkımızı AKP’nin provokasyonlarına karşı uyanık olmaya, halkların kardeşliği mücadelesini yükseltmeye çağırıyoruz.