TKP 1920 Beyoğlu’nda “Kıdem Tazminatıma Dokunma!” dedi

23 Şubat 2013
TKP 1920 Beyoğlu’nda “Kıdem Tazminatıma Dokunma!” dedi

TKP 1920 İstanbul 2. Bölge (Şişli-Beyoğlu-Kağıthane-Beşiktaş-Sarıyer) ilçeleri parti üye ve dostları İstanbul’un meydanlarında sürdürülen eylemlerine birini daha ekledi.

TKP 1920 üye ve dostlarınca işçi sınıfının hak kayıplarına dikkat çekmek ve kazanılmış haklarımızı korumak için geçen haftalarda başlayan işçi sınıfı haklarına dönük kampanyası bugün (23 Şubat Cumartesi) Beyoğlu’nda “Kıdem Tazminatıma Dokunma!” diyerek devam etti.

Daha önce Kadıköy’de “Dikkat taşeron öldürür! Taşeronlaşmaya Hayır!”, Maltepe’de "Dikkat cinayet işleniyor! İş cinayetlerini durduracağız!" başlıkları altında sürdürülen hak mücadelesi kampanyasının bugünkü (23 Şubat Cumartesi) “Kıdem Tazminatıma Dokunma!” ayağı Beyoğlu Mis sokak girişine kurulan parti standı ile İstanbul halkıyla buluştu.

TKP 1920 standına halkın ilgisi anlamlı oldu. İşçi sınıfı ve emekçi halk güncel sorunlarını anlatan ve çözüm üreten kampanyaya gereken ilgiyi göstererek sorunlarına duyarlı olunduğunda sahip çıkmaktan geri durmadığını bir kez daha kanıtladı.

“Kıdem Tazminatıma Dokunma!” başlıklı bildiri dağıtımı yapılan eylemde, standa konulan TKP 1920 tanıtım broşürleri de işçi ve emekçi halkımıza ulaştırıldı.