Savaş tezkeresine hayır!

04 Ekim 2012
Savaş tezkeresine hayır!

TKP 1920'nin de bileşenlerinden olduğu Nato ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik Taksim Tramvay Durağı'nda gerçekleştirdiği eylemle “Savaş tezkeresine hayır” haykırışını yükseltti.

Suriye ve Türkiye arasında dün (3 Ekim 2012) yaşanan gerginliğin ardından AKP iktidarı savaş çığlıkları atarak meclisi bu sabah olağanüstü toplantıya çağırmıştı. AKP iktidarı hazırladığı Suriye'ye karşı savaş tezkeresini meclise sunarken ilerici, devrimci güçler alanlara çıkarak savaşı lanetledi. Saat 14.00'de Taksim Tramvay Durağı'nda bir araya gelen Nato ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik bileşenleri burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

AKP iktidarının gerçekleştirmeye çalıştığı savaşın, ABD emperyalizminin savaşı olduğu deşifre edilen açıklamada gizli oturumlarla açık katliamların yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. “Bu savaş emperyalistler adına kışkırtılan bir savaştır. Hangi işbirlikçi, uşak devlet kırıntı kaparsa kapsın kazanan emperyalistler olacak; kaybedenlerse işçi, emekçi ve ezilen halklar olacaktır” denilen açıklama savaş ve işgallere karşı bölge halklarının ortak antiemperyalist mücadelesini örme çağrısıyla sona erdi.