Nuseyrat katliamı

10 Haziran 2024

İsrail sömürgecileri ile Amerikan emperyalistleri Filistin halkını katletmekte kelimenin gerçek anlamında sınır tanımıyor.

8 Haziran 2024 Cumartesi günü İsrail ordusu ile Amerikan Özel Kuvvetleri sözüm ona İsrailli esirleri kurtarmak gerekçesiyle Nuseyrat Mülteci Kampına yaptıkları baskında 274 Filistinliyi öldürdü, 698 Filistinliyi yaraladı. Baskında Filistinlilerin dışında 3 İsrailli esir de öldürülürken 4 esir kurtarıldı.

Duyduk duymadık demeyin, 4 canı “kurtarmak” için 277 canı öldürdüler, 698 canı yaraladılar! Ve bununla övünüyorlar! İsrail ve Amerika yöneticilerinin zafer haykırışları yeri göğü inletiyor. “Gördünüz mü, teröre karşı savaşımız sonuç veriyor” diye böbürleniyorlar!

Sömürgeci işgalden vazgeçmek yok. Geri çekilmek yok. Müzakere yok. Ateşkes yok. Barış yok. Filistin’e özgürlük yok.

Fakat Gazze’de taş üstünde taş bırakmamak var. Filistinlileri kitlesel olarak öldürmek var. Esirlerin bir kısmını öldürmek de var. “Ama dört canı kurtardık ya!” deyip bu soykırım mantığını bütün insanlığa kabul ettirme arsızlığı var.

İsrail ile Amerika’nın “teröre karşı savaş” dediği işte bu.

Filistin halkının ahı üzerinize yapışacak. İnsanlığın laneti sizi çarpacak. Sınırsız katliamınızın bedelini eninde sonunda ödeyeceksiniz. Özgür Filistin dünya halklarının alkışları arasında hak ettiği yeri alacak. Sizler utanç içinde kaçacak yer arayacaksınız.