Mahmut Dikerdem anıldı

03 Ekim 2012
Mahmut Dikerdem anıldı

3 Ekim'de Barış Derneği kurucu Genel Başkanı Mahmut Dikerdem, TKP1920 İstanbul il örgütü tarafından 19. ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Anma dünya halklarının barışı için mücadele yürüten Mahmut Dikerdem başta olmak üzere tüm devrim ve sosyalizm şehitleri adına yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından yaşamını halkların kardeşçe yaşadığı bir dünya kurma özlemine adamış barış elçisi Mahmut Dikerdem'i anmanın önemini içeren bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmanın sonrasında TKP1920 İstanbul İl Başkanı Yusuf Türkoğlu'na söz verildi. Türkoğlu, Barış Derneği'nin kuruluş sürecine ve Mahmut Dikerdem'in bu süreçteki çalışmalarına değinerek darbe koşullarında bile inandığı değerleri savunmaktan yılmadığını belirtti.

Türkoğlu'nun konuşmasının ardından Kadıköy İlçe Yöneticisi Necati Sevinç çok ağır işkencelerden geçmesine rağmen mücadelesinden vazgeçmeyen onurlu bir barış gönüllüsü olan Mahmut Dikerdem'in savunduğu değerlere sahip çıkmanın önemini vurguladı.

İçte ve dışta savaş politikasına ısrar edildiği günümüzde, Mahmut Dikerdem'in hayatını adadığı barışı sağlamak için mücadeleye devam edileceği belirtilerek anma sonlandırıldı.