Ekim Devrimi’nin 100. yılını kutluyoruz!

01 Kasım 2017
Ekim Devrimi’nin 100. yılını kutluyoruz!

İnsanlık tarihinin akışını değiştiren Büyük Ekim Sosyalist Devrimi’nin 100. yılını kutluyoruz.

Ekim devriminin 100. yılında ABD, Avrupa Birliği ve Japonya'dan oluşan emperyalist blok gitgide zayıflıyor. Kapitalist karşıdevrimle çökertilen Rusya, antiemperyalizm temelinde yeniden ayağa kalkıyor. Çin, sosyalizme yönelik antiemperyalist yönelimini pekiştiriyor. Suriye, emperyalizmin ve gericiliğin saldırısını çökertip ülkesinin bağımsızlığı ve birliği temelinde zafere yürüyor. Irak, IŞİD felaketinin ve etnik parçalanmanın üstesinden geliyor. Emperyalizmin Venezüella’da ve ülkemizde gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimleri ters tepiyor.
 
İşçi sınıfı, şehir ve köy emekçileri, ezilen halklar kapitalist sömürüye, emperyalist işgale ve saldırılara karşı seslerini her yerde daha gür çıkarıyor. Bu yüzden diyoruz ki “Emperyalizm yenilecek, halklar kazanacak!”.
 
Etkinliğimiz; Ekim Devriminin kazanımları üzerine yapılacak açılış konuşması ve şiir dinletisi ile başlayacak. “Ekim Devriminin 100. yılında Günümüz Dünyası” başlıklı söyleşiyle devam edecek. Ekim Devrimini konu alan kısa film gösteriminin ardından sohbetlerimiz yenisanat’ta sürecek.
 
Haydi Ekim Devrimi’nin 100. yılında halkların mücadelesini büyütmeye, emperyalizmi yenmeye!
 
Tarih: 4 Kasım 2017 Cumartesi
Saat: 17.00
Adres: Asmalımescit mah. Sofyalı sk. No: 2 Kat: 1 D: 1 Beyoğlu
İletişim: 0507 206 78 94 - 0541 273 70 37
bilgi@tkp.org

Katılım ücretsizdir.