15-16 Haziran Direnişi şenliğinde buluştuk

Haberler
05 Haziran 2017

“15-16 Haziran İşçi Sınıfı Direnişi günümüze ışık tutuyor” sloganıyla Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü dün (4 Haziran 2017) Kartal Aydos piknik alanında şenlik düzenledi.
 
İGD, İKD ve İEBT’nin de katıldığı şenlik için saat 10.00’da piknik alanında buluşuldu. Hep birlikte hazırlanan kahvaltının ardından bir yandan satranç turnuvası düzenlendi, voleybol oynandı. Bir yandan da yarışmalar düzenlendi. Direniş müzikleri eşliğinde halaya duruldu.

Söz direnenlerde!
Öğle saatlerinde ise tüm katılımcılar toplanarak bir forum gerçekleştirdi. Forumda moderatör arkadaşımız 15-16 Haziran tarihinden bahsederek bugün işçi sınıfı açısından en yakıcı hak gasplarından biri olan kıdem tazminatıyla ilgili yapılmak istenen değişikliklere dikkat çekti. Ardından işçi emekçi alanında mücadele yürüten otel işçisi, bilişim işçisi, enerji işçisi arkadaşlarımız söz alarak alanlarında yaşadıkları mücadele deneyimlerini aktardılar. Emek kürsüsünde konuşmalar emekli alanında, kadın alanında, EBT alanında ve gençlik alanında mücadele yürüten arkadaşlarımızın konuşmalarıyla devam etti.
 
Forumda ayrıca 15-16 Haziran Direnişi’ni yaşamış dostlarımız da söz alarak bugün de işçilerin, emekçilerin böylesi bir mücadeleyi tekrardan örmesi gerektiğini belirttiler. Katılımcıların da söz alarak zenginleştirdiği forumun ardından voleybol turnuvası gerçekleştirildi.

Haziran’da ölmek zor!
Öğle yemeğinin ardından İGD’liler bir şiir dinletisi sundular ve Haziran ayında yitirdiğimiz partili şairlerimiz ve yazarlarımız Nâzım Hikmet, Ahmed Arif ve Orhan Kemal anıldı.
 
Şenliğimizin son etkinliğinde ise parti dostumuz Fevzi Kurtuluş ezgileriyle bizlerle birlikteydi. Kurtuluş’un söylediği güzel türküler ve marşlar eşliğinde halaylar çekildi.
 
Müzik dinletisinde İGD Korosu da söyledikleri marşlarla yer aldı. Şenlik mücadeleyi daha da büyütme şiarıyla yapılan kapanış konuşmasıyla sona erdi.