Ulu çınarımız Zeki Özhoroz'u anıyoruz

25 Temmuz 2021
Ulu çınarımız Zeki Özhoroz'u anıyoruz

Geçen yıl asbestozis nedeniyle hayatını kaybeden, 1920 TKP Toplumcu Kurtuluş Partisi, emektarlarından Zeki Özhoroz'u 27 Temmuz 2021 Salı günü mezarı başında anıyoruz.

Zeki Yoldaşımız hayatını sınıf mücadelesi ile geçirmiş, fedakâr, özverili, inançlı bir komünistti. Genç bir metal işçisiyken 15-16 Haziran Direnişine katıldı. Aynı zamanda TKP saflarına da katıldı. Maden-İş Sendikasında iş yeri temsilcisi oldu. 12 Eylül sonrası Otomobil-İş Sendikasını örgütleyenlerin içinde yer aldı. Otomobil-İş’de işyeri temsilciliği, şube yöneticiliği, denetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. DİSK Maden-İş’in açılmasından sonra metal işçilerinin sendikal birliği için mücadele etti. Otomobil-İş ile Maden-İş birleşmesinde rol oynadı.

Emekli oldu mücadeleyi bırakmadı. Emeklilerin hak mücadelesi için Tüm Emekli-Sen üyesi oldu. Hayatının son anına kadar işçi sınıfının kurtuluşu için mücadele etti. En sıkıntılı, en zor dönemlerinde bile "Mücadeleye ve yoldaşlarıma destek olmam lazım" diyerek devrim ve sosyalizm bayrağını bırakmadı.

Yoldaşları, ondan aldığı bayrağı zafere taşıyacak. Anısı işçi sınıfının bağımsızlık, demokrasi, sosyalizm mücadelesinde yaşayacak.


Yer: Güngören Köyiçi mezarlığı
Tarih: 27 Temmuz 2021 Salı
Buluşma: 13.30
Mezarı başındaki anma: 14.00