Terör saldırısını protesto ediyoruz

28 Eylül 2022

Mersin Mezitli’de 26 Eylülü 27 Eylüle bağlayan gece yarısı düzenlenen ve bir polisin ölmesine, bir polis ile iki sivil yurttaşın yaralanmasına yol açan terör saldırısını protesto ediyoruz.

Türkiye halkı terörden çok çekti. İşçiler, şehir ve köy emekçileri, bütün halk tekrar terör sarmalına girmek istemiyor. Halkımız ağır geçim sorunlarında boğulmamak için insanüstü çaba sarf ederken emperyalizm ve uzantıları ise onları daha da köşeye sıkıştırıyor, bir de canlarıyla sınıyor.

Türkiye halkı Amerikan emperyalizminin bölge ve dünya hakimiyeti planları doğrultusunda hareket eden teröristlere de, onları sahaya süren efendilerine de baş eğmez.

Amerikan ordusunun piyadesi olmayı kabul ederek Amerikan Merkez Komutanlığı CENTCOM’un emrine girenler, Türkiye’yi tekrar kaosa sürüklemeyi başaramayacaklar. Sadece halkın nefretini daha da koyulaştıracaklar.

Sözüm ona bir halkın özgürlüğü adına gençleri baş sömürgecinin güdümüne sokanlar, hem cani hem intiharcı olmaya sürükleyenler iflah olmayacak. Türkiye ve bölge halklarına tuzak kuranların piyonluğunu yapmak çıkmaz sokaktır.

Etnik sorunları bahane ederek halkın birliğini parçalamaya kalkanları lanetliyoruz. Emperyalizmle kanlı işbirliğine girenlerin ağır suçunu görmezden gelerek barışa kavuşabileceklerini sananları da kendilerine gelmeye davet ediyoruz.

Emperyalizmin kaos planlarında yer almayın. Emperyalizme ve işbirlikçilerinin terörüne karşı ilkeli  tutum alın.