![](/sites/default/files/styles/anasayfa_thumb_image/public/2022-04/Kartal_1Mayis_Cagri.jpg?itok=uOIlXXGO)
Toplumcu Kurtuluş Partisi, İstanbul'un Kartal ve Fatih ilçelerinde 1 Mayıs'a çağıran bildiriler dağıttı.
"Yoksulluğa, işsizliğe ve hayat pahalılığına karşı haydi 1 Mayıs'a, Haydi alanlara" başlıklı bildiri dağıtımını Kartal Meydanı, Kartal Marmaray İstasyonu ve Aksaray Metro çevresinde gerçekleştiren 1920 TKP üyeleri, sözlü olarak da halkı 1 Mayısa davet etti.
1920 TKP üyeleri bildiri dağıtımı boyunca "Hayat pahalılığına karşı, İnsanca bir yaşam; zenginlere servet vergisi konması; toplumcu ekonomi; işçilerin, kadınların, emeklilerin, gençlerin örgütlenme hakkı; kahrolsun emperyalizm, yaşasın işçilerin ve ezilen halkların uluslararası dayanışması demek için haydi alanlara, haydi 1 Mayıs'a" diyerek 1 Mayıs çağrısında bulundu.
![Aksaray Metro çıkışı 1 Mayıs bildiri dağıtımı](/sites/default/files/styles/galeri/public/2022-04/Aksaray-1Mayis-Cagri.jpg?itok=eiJuxgPg)
![Aksaray Metro çıkışı 1 Mayıs bildiri dağıtımı](/sites/default/files/styles/galerithumb/public/2022-04/Aksaray-1Mayis-Cagri.jpg?itok=vjlMqdBi)
![Kartal Metro çıkışı 1 Mayıs bildiri dağıtımı](/sites/default/files/styles/galerithumb/public/2022-04/Kartal-1Mayis-Cagri.jpg?itok=rlKHb_7j)