Celalettin Kesim yoldaşımızı anıyoruz

04 Ocak 2013
Celalettin Kesim yoldaşımızı anıyoruz

5 Ocak 1980'de Berlin’de faşistlerce bıçaklanarak öldürülen Celalettin Kesim yoldaşımızı katledilişinin 33. yıldönümünde sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Celalettin Kesim tornacılık ve öğretmenlik mesleğinden gelen özelliklerini yüksek sınıf bilinciyle birleştiren bir işçi sınıfı aydınıydı. Yaşamını proletaryanın kurtuluşuna adamış, Mustafa Suphi'lerin ve İsmail Bilen'lerin TKP'sinde çalışmayı seçmişti. Sendikal alanda da, siyasal alanda da küçük büyük demeden her işi özveriyle yerine getiren alçak gönüllü, yiğit bir partiliydi.

Devrim ve sosyalizm mücadelesi uğruna 37 yaşında aramızdan ayrılan Celalettin Kesim yoldaşı örnek bir partili olarak mücadelemizde yaşatacağız. Yoldaşımızın Berlin'deki anıtı faşizme karşı uluslararası birliğin, Almanya ve Türkiye halkları arasında enternasyonalist dayanışmanın simgesi olarak hep ayakta kalacak.

Berlin'de faşizme ve kapitalizme karşı mücadele eden bütün dostlarımız Celalettin Kesim yoldaşımızı Berlin'de yapılacak etkinliklerle anacaklar.

  • 5 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 16.00'da Hermannplatz'dan başlayarak, Kottbusser Tor'da bulunan anıtına protesto yürüyüşü yapılacak.

  • 5 Ocak 2013' de saat 17.00'den itibaren Kottbusser Tor'da anıtı başında bir miting yapılacak.

  • Mitingden sonra geleneksel olarak Kottbusser Damm 25/27 adresinde bulunan Allmende'de çorba içilecek.