Süleyman Üstün'ü anıyoruz

Haberler
17 Mayıs 2017

19 Mayıs 2007’de yaşama gözlerini yuman işçi sınıfının hocası Süleyman Üstün’ü ailesi, öğrencileri ve mücadele arkadaşlarıyla birlikte anıyoruz.

Öğretmenlikten sendika eğitimciliğine uzanan yaşamını, işçi sınıfı mücadelesine adayan Süleyman Hoca için ölümünün 10. yılında  Zincirlikuyu mezarlığındaki kabri başında düzenlenecek anmada buluşacağız.

Yoldaşlarımızı anmak onları anlamaktır
Hayatını işçi sınıfı mücadelesine adamış bir öğretmen, bir aydın, bir sendika eğitimcisi, bir örgütçü ve bunların hepsini yapmasını sağlayan yönüyle bir militan. TKP’nin savaş erlerinden biri, işçi sınıfının Süleymanı’dır Süleyman Üstün.  Süleyman Hoca’yı hatırlamak demek onun yaşamından dersler çıkarmak demektir. Bir yaşam nasıl işçi sınıfı davasına adanır, bir insan ne kadar fedakârca bu uğurda çalışabilir diye sorarsak işçi sınıfının Süleyman’ı buna gösterilebilecek en güzel örneklerdendir. Süleyman Hoca yaratıcı düşünmek, insanların kalplerine ve bilinçlerine aynı anda seslenmek, onları sınıfın amaçları doğrultusunda seferber edebilmek demektir. Süleyman Hoca kişisel yeteneklerini sınıf kavgasında geliştirmek ve yine bu kişisel yetenekleri kavgaya sunmak demektir. Öğrenmek, öğretmek, fedakârca çalışmak, kendini kavgaya adamaktır Süleyman Hoca’mız.

Tarih: 19 Mayıs 2017 Cuma
Buluşma yeri: Zincirlikuyu mezarlığı kapısı
Buluşma saati: 10.30
Mezarı başındaki anma saati: 11.00