Referandum Sürecinde Vatan, Cumhuriyet ve Emek Mücadelesi

Haberler
16 Mart 2017

Toplumcu Kurtuluş Partisi Ankara İl Örgütü, 11 Mart 2017’de “Referandum Sürecinde Vatan, Cumhuriyet ve Emek Mücadelesi” konulu panel düzenledi.
 
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile aynı haftada yapılan panelde açılış konuşmasının ardından  2013 yılındaki Mayıs-Haziran Büyük Halk Direnişinde polis tarafından gaz kapsulüyle başından vurularak 11 Mart 2014 tarihinde hayata gözlerini yuman Berkin Elvan ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Türk Metal tarafından Ankara'da düzenlenen etkinliğe Bursa'dan gelirken yolda geçirilen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden yedi işçi ile bu uğurda hayatını kaybeden devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu.
 
İlerici Kadınlar Derneği (İKD) adına Berfin Diren Yavuz, kadınların referandumda neden ‘HAYIR’ demeleri gerektiği ile ilgili sunum gerçekleştirdi.
 
Ardından sendika eğitim uzmanı Süleyman İleri’nin “Referandum Sürecinde Vatan, Cumhuriyet ve Emek Mücadelesi” konulu sunumu katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. İleri konuşmasında Vatan, Cumhuriyet ve Emek mücadelesinin toplumun ortak paydası hâline getirilebileceğine dikkat çekti. Toplumun bütün kesimlerinin üzerinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için vatanın, yurttaşlık bilinciyle yine bu kesimlerin yönetimde temsiliyetlerinin sağlanabilmesi için cumhuriyetin ve ihtiyaçları giderilmiş sağlıklı, mutlu bir toplum olabilmek için emek mücadelesinin çerçevesini çizdi. Referandum sonucunda evet çıkması hâlinde ülkemizin sürükleneceği felakete dikkat çekerek toplumun her kesiminden insanları "Hayır" demeye ikna etmek için olanca gücümüzle çalışmamız gerektiğini dile getirdi.
 
Ardından Toplumcu Kurtuluş Partisi, bu değerli sunumları için Berfin Diren Yavuz ile Süleyman İleri'ye ve aktif katılımlarından dolayı da izleyicilere teşekkür ederek bir dahaki etkinlikte yeniden bir araya gelme temennisiyle paneli sonlandırdı.