Metal işçisi yalnız değildir

Haberler
24 Ocak 2017

1920 TKP dün akşam (24 Ocak 2016) Kartal'da yazılama çalışması yaptı. Grev yasaklarına karşı, işçilerin haklı mücadelelerinin yanında omuz omuza durma çağrısında bulundu.

15 Temmuz Amerikancı-Fettullahçı darbesinin ardından darbe ile mücadele adına ilan edilen OHAL ile özgürlüklere yönelik kısıtlamar devam ediyor. Grev hakları engelleniyor, işçi sınıfının kazanımları budanmaya çalışılıyor. Bu bağlamda Kartal'daki yazılamalarda "Metal işçisi yalnız değildir", "Grev hakkı engellenemez" sloganları kullanılarak bu yasakların işçi sınıfı mucadelesinin önünü kesemeyeceği vurgulandı.

Emperyalizmin yoğun saldırısı altında olduğumuz bugünlerde tüm halkın vatan savunması çizgisinde bir araya getirilmesi yerine toplumu daha da birbirinden ayırmaya götürecek, şahsi çıkarlar ön plana çıkarılarak dayatılan başkanlık sistemine karşı "Başkanlığa hayır" yazılamaları da yapıldı.
Toplumcu Kurtuluş Partisi üyeleri, işçi sınıfı mücadelesini büyütecek, grev yasaklarına işçi düşmanı politikalara karşı sınıfın yanında omuz omuza direnecek.