Kayseri’de kontrgerilla saldırısı

Haberler
17 Aralık 2016

Emperyalizmin terör çetelerini kullanarak Türkiye halkına yönelttiği silahlı saldırı sürüyor. Bu sabah (17 Aralık 2016 Cumartesi) Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse saat 8.45’te bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 13 asker öldürüldü, çoğu asker 56 yurttaş yaralandı.

Amerikancı çetelerin Kayseri’de gerçekleştirdikleri katliamı protesto ediyoruz. Halkımızın gözbebeği Mehmetçiklerimizi şehit eden kukla terör çeteleri de, kuklaların efendisi Amerika-NATO da döktükleri kanın hesabını mutlaka verecektir.

Emperyalizme geçit yok
Emperyalizmin gündeminde “yeni Sevr” var. Yani, Türkiye, tıpkı Irak ve Suriye gibi, emperyalist istilanın hedefinde bulunuyor. Amerika-NATO ve gerici, şovenist uzantıları Türkiye’yi çökertmek istiyor. Emperyalizmin vurucu gücü olarak hareket eden terör çeteleri halkımızı etnik ve mezhepsel aidiyet temelinde bölmek, ülkemizi parçalamak, işçi ve emekçileri düpedüz köleleştirmek için saldırıyor.

Fakat boşuna! Türkiye halkı, etnik köken, dil ve inanç ayrımı olmadan birliğini koruyacaktır. Emperyalizme ve işbirlikçilerine baş eğmeyecektir. Bağımsız, egemen ve bütün vatan; laik demokratik cumhuriyet; emeğin sömürülmediği toplumcu düzen mücadelesinden vazgeçmeyecektir.

Dostumuzu düşmanımızı tanımak
Bu ağır koşullarda dostumuzu düşmanımızı ayırt etmek daha da büyük önem taşıyor.

Toprak bütünlüğümüze, bağımsızlığımıza, egemenliğimize kasteden Amerika’yı, Avrupa Birliğini, NATO’yu savunmak halka düşmanlıktır.

Amerikan emperyalizminin dünya çapındaki saldırı ağının kilit unsuru olan ve Amerikancı-Fethullahçı darbe-terör karargâhı olduğu ortaya çıkan İncirlik üssünün, Kürecik füze kalkanının işlemesine göz yummak kendi ayağımıza kurşun sıkmaktır.

Ekonomimizi yıkan, küçük üreticilerimizi, esnafımızı sanayicimizi perişan eden Gümrük Birliğini sürdürmek ülkeye ihanettir.

Emperyalizmin vurucu gücü gerici, şovenist terör çetelerini hoşgörmek zalime yaltaklanmaktır.

Laik, demokratik, sosyal hukuk cumhuriyetini dağıtıp yerine padişahlık dayatmak halkı bölerek sömürgeci zorbaların ekmeğine yağ sürmektir.

Tıpkı Türkiye gibi emperyalizmin hedefinde bulunan Suriye, Irak, İran ve Rusya’ya  karşı düşmanlığı körüklemek aymazlıktır.

İşçi sınıfı, şehir ve köy emekçileri, bütün yurttaşlarımız birleşecek, komşu halklarla dostluğu ve dayanışmayı güçlendirecek, emperyalizmin silahlı saldırısına karşı vatanı, cumhuriyeti ve emeği savunmayı bilecektir.