Kasım ayında yitirdiğimiz yoldaşlarımızı anıyoruz

Haberler
15 Kasım 2017

Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak Kasım ayında yitirdiğimiz yoldaşlarımızı 16 Kasım 2017 Perşembe günü gerçekleştireceğimiz törenlerle anıyoruz.

TKP'nin Atılım dönemi Merkez Komitesi Genel Sekreteri İsmail Bilen (Marat yoldaş), 1962-1973 yılları arasında Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri olarak görev yapmış Bizim Radyo kurucusu Zeki Baştımar (Yakup Demir) ve işkencede öldürülen Merkez Komite üyesi ve aynı zamanda İstanbul İl Sekreteri olan Mustafa Asım Hayrullahoğlu'nun (Deniz yoldaş) anması Kulaksız mezarlığında Hayrullahoğlu'nun mezarı başında gerçekleştirilecek.

Faşistler tarafından vurularak öldürülen TKP üyesi ve Türkiye öğretmen hareketinin önderlerinden, Birlik Dayanışma hareketinin kurucularından Talip Öztürk (Orhan Tok yoldaş) ve TKP üyesi, 1980 öncesi yayınlanan Savaş Yolu dergisinin ilk yazı işleri müdürü, faşistler tarafından kaçırılıp işkenceyle öldürülen Ali İhsan Özgür'ün anmaları ise Topkapı Kozlu mezarlığında bulunan mezarları başında gerçekleştirilecek.

Vatan, cumhuriyet, emek mücadelesine hayatlarını adamış yoldaşlarımızı anmak için bütün dostlarımızı anma törenlerine katılmaya çağırıyoruz.

İsmail Bilen, Zeki Baştımar ve Mustafa Asım Hayrullahoğlu anması
Tarih: 16 Kasım 2017 Perşembe
Yer: Kulaksız mezarlığı
Saat: 11.00

Talip Öztürk ve Ali İhsan Özgür anması
Tarih: 16 Kasım 2017 Perşembe
Yer: Topkapı/Kozlu mezarlığı
Saat: 13.00