Kahrolsun Emperyalizm ve İşbirlikçileri! Yaşasın Birleşik Demokratik Halk Hükümeti!

Haberler
23 Ocak 2017

Toplumcu Kurtuluş Partisi üyeleri 22 Ocak 2017 Pazar günü Kartal'da bir araya gelerek "Emperyalizme geçit yok" dedi. 1920 TKP üyeleri Kartal meydanında yaptığı basın açıklamasıyla emperyalizme ve gericiliğe, Erdoğan'ın sultan-halife karması başkanlık rejimine karşı mücadeleyi yükselteceklerini haykırdılar.

Kartal meydanına yakın bulunan Ahmet Şimşek Koleji önünde toplanan 1920 TKP üyeleri, Kartal Bankalar caddesi ve meydana yakın bulunan çay bahçelerinde bildiri dağıtımı ve basın açıklamasının duyurusunu yaptı. "Can güvenliği" ve "Vatan Cumhuriyet Emek" vurgusunun olduğu konuşmalarla Kartal halkını basın açıklamasına davet etti.

Basın açıklaması öncesinde ve sonrasında sık sık "Kahrolsun Amerikan emperyalizmi", "NATO'dan çıkılsın üsler kapatılsın", "Emperyalizme karşı vatan, gericiliğe karşı cumhuriyet, sömürüye karşı emek", "Başkanlığa geçit yok" sloganları atıldı.

Basın açıklamasında can güvenliği için, barış içinde eşit ve özgür yaşam için, vatan cumhuriyet ve emek için, bağımsız demokratik laik sosyal hukuk cumhuriyeti için, Birleşik demokratik halk hükümeti için emperyalizme karşı mücadele vurgusu ve çağrısı yapıldı.

Basın açıklaması; "Emperyalizm yenilecek özgürlük, eşitlik, laiklik, adalet, barış, bağımsızlık kazanacak. Toplumcu Kurtuluş Partisi bütün vatandaşlarımızı ulusal kurtuluş hükümeti için birlikte mücadele etmeye çağırıyor" denilerek bitirildi.