Dostların arasında güneşin sofrasında bir gece

Haberler
06 Mart 2017

Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü 4 Mart Cumartesi günü dayanışma yemeği düzenledi.

Gece, yoldaşlarımızın açılış konuşması ve okudukları şiirlerden sonra saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından 1920 TKP İstanbul İl Başkanı Yusuf Türkoğlu, üye ve dostlarımızı selamlayan konuşma yaptı.

Ardından 1920 TKP Parti sözcüsü Şener Ataş söz aldı. Şener Ataş anayasa değişikliği ile kaldırılmak istenen kuvvetler ayrılığına değindi. Yasama, yürütme ve yargının tek bir kişinin elinde toplanmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Ayrıca bazı çevrelerin AKP ne yapar eder kazanır algısının umutsuzluk yaydığını, bunun da emperyalizmin ekmeğine yağ sürdüğünü,umutlu olmamızın gerektiği, ne olursa olsun anayasa değişikliği için yapılacak halk oylamasında "HAYIR" çıkacağını vurguladı.

Ardından yemeğe geçildi. Yemek esnasında önce şair, müzisyen, oyuncu Muzaffer Özdemir bağlaması ile bir müzik dinletisi sundu. Ardından İGD'li gençler "Balıkçılar" şarkısını söyledi. Gecenin sonunda Parti dostumuz Fevzi Kurtuluş, türküler ve halaylardan oluşan bir dinleti sundu. Gece Fevzi Kurtuluş'un başkanlık dayatmasına karşı yaptığı "HAYIR" şarkısının hep birlikte söylenmesi ile son buldu.