Beşiktaş’ta kontrgerilla katliamı

Haberler
11 Aralık 2016

Dün (10 Aralık 2016) gece İstanbul’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından İnönü stadyumunun yan tarafında ve Maçka Parkı’nda yapılan iki bombalı saldırıda 30’u polis, 8’i sivil 38 yurttaşımız öldürüldü, bir kısmı ağır olmak üzere 155 yurttaşımız yaralandı.
 
Türkiye halkını sindirmeyi, kitleleri meydan ve sokaklardan uzaklaştırmayı, tüm toplumu esir almayı ve ülkemizi bölüp parçalamayı amaçlayan bu katliamı kınıyoruz. Şehit ailelerinin ve bütün toplumumuzun acısını paylaşıyor, yaralılara acil şifa diliyoruz.
 
Emperyalizmin silahlı saldırısı
Beşiktaş katliamı, saldırganların kimliğinden bağımsız olarak Amerikan-NATO merkezli kontrgerilla operasyonudur. Amerikan emperyalizmi Irak ve Suriye’ye yaptıklarını Türkiye’de de yapıyor. 20 Temmuz 2015’te Suruç katliamıyla başlatılan, 15 Temmuz 2016’da Amerikancı-Fethullahçı darbeyle zirveye ulaşan, darbenin bastırılmasıyla yeniden harekete geçirilen kanlı kaos saldırılarının hedefinde vatan, cumhuriyet ve emek var.
 
Yenilmeyiz
İşçi sınıfı, şehir ve köy emekçileri, bütün halkımız Amerikancı-NATO’cu saldırılara asla baş eğmeyecektir. Bütün ulusal demokratik güçler hep birlikte bağımsızlığa, laikliğe, demokrasiye ve toplumculuğa sahip çıkacağız. Emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı kesin tavır alacağız. Vatan, cumhuriyet ve emek emperyalizmin silahlı saldırısı altındayken, halkımızın can güvenliği ve ülkenin birliği ağır tehlikeye düşmüşken, mutlak iktidar hırsıyla hâlâ başkanlık rejimini dayatan ve emperyalizmin ekmeğine yağ süren aymazların küçük hesaplarını da boşa çıkaracağız.
 
Biz halkız, yenilmeyiz.