1 Mayıs Gebze'de işçi sınıfıyla yan yana kutlandı

Haberler
03 Mayıs 2017

1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü dünyanın ve ülkemizin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü üye ve dostları, 1 Mayıs'ta Gebze'de sınıfın talepleriyle, sınıfla yan yanaydı.

İşçi sınıfının bayramı, AKP hükümetinin her türlü baskısına, engellemesine, yasaklarına rağmen; çeşitli yürüyüş, miting ve eylemlerle kutlandı. Taleplerini 1 Mayıs alanlarında haykıran işçi sınıfı; kıdem tazminatı gasbına, taşeron çalışmaya, BES dayatmasına, işçi cinayetlerine, OHAL'e, KHK'lara, teröre, darbeye, tek adam rejimine, padişahlık sevdalılarına, savaşa, emek sömürüsüne karşı meydanları doldurdu. İstanbul, Gebze, Kocaeli, Ankara, İzmir, Adana, Çorum, Eskişehir, Mersin, Erzurum, Diyarbakır ve daha birçok kentte 1 Mayıs coşkusu ile alanlar doldu. 

Gebze'de yapılan 1 Mayıs mitingi Gebze Sendikalar Birliği öncülüğünde gerçekleşti. Sabah 10.00'da Trafo meydanında bir araya gelen sendikalar, siyasi partiler, dernekler kortejlerini oluşturarak Şehit Numan Dede caddesi boyunca sloganlar eşliğinde kent meydanına yürüdü. Mitinge partimiz İstanbul İl Örgütü, Birleşik Metal İş, Petrol-İş,  Belediye-İş, Tek Gıda-İş, Kristal-İş, Eğitim-İş, Kamu-İş, Lastik-İş, Eğitim-Sen, Tez Koop-İş, Emekli-Sen, Tümtis, Deriteks ve birçok siyasi parti ile dernek katıldı.

Miting alanında toplanan binlerce işçiyi ve siyasi partilerle katılımcı dernekleri selamlayan Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, Gebze Sendikalar Birliği adına konuşma yaptı.

Miting, yapılan konuşmaların ardından düzenlenen konserde işçilerle kol kola halaylar çekilerek sonlandırıldı.