Türk Silahlı Kuvvetleri, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 16’da, Suriye’nin kuzey doğusunda Amerikan emperyalizminin ve işbirlikçisi PKK/YPG/DSG güçlerinin işgali altında bulunan bölgeye girdi. “Barış Pınarı” adı verilen harekâta “Suriye Milli Ordusu” adını alan eski “Özgür Suriye Ordusu”na bağlı yerli çeteler de katılıyor.

1920 TKP üyesi Selim Dikel yoldaşımızın annesi Halise Dikel'in dün (8 Ekim) hayata gözlerini yumduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

AKP iktidarı tarafından, tren seferlerinin sonlandırılarak çöküntü alanı hâline getirilen, ticaret ve iş merkezine dönüştürülmek istenen tarihî Haydarpaşa Gar binası ve çevresinin yalnızlaştırılmasına hayır demek için Haydarpaşa Dayanışması tarafından 15 Eylül Pazar günü basın açıklaması gerçekleştirildi.
Partimiz 1920 TKP, İstanbul İl Örgütü ve Kadıköy İlçe Örgütü üyeleri 400. Hafta Buluşmasına katıldı.

Ülkenin en eski partisi olan Türkiye Komünist Partisinin 99. kuruluş yıldönümü Toplumcu Kurtuluş Partisi İzmir il örgütü tarafından İl Merkezinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı.
Etkinlikte yoldaşlar, UDC sunumunun ve tüm yoldaşların görüşlerinin paylaşılmasından dolayı duyulan memnuniyeti dile getirdiler. 

Toplumcu Kurtuluş Partisi Mersin İl Örgütü üyeleri ve dostları, TKP'nin 99. yılını Mersin il merkezinde kutladılar.
Etkinlikte, TKP'nin atılım dönemi üyesi sendikalı işçiler, 12 Eylül 1980 darbesi sonrası likidasyonu sonlandırmaya omuz vermiş orta kuşak gençler ve henüz yirmili yaşlarına ulaşmamış yeni kuşak bir aradaydı.

Türkiye Komünist Partisinin 99. kuruluş yıldönümü Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul il örgütü tarafından Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Abidin Dino salonunda 8 Eylül 2019 Pazar günü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Köklü bir geleneğin sahibi 1920 TKP olarak 10 Eylül 1920’nin ruhuyla Partimizin 99. yıl dönümünü kutlamak için bir araya geliyoruz. "Emperyalizme ve despotizme karşı ulusal demokratik cephede birleşelim!" başlığıyla düzenlenecek etkinliklerimiz bir asra yaslanan mücadelemizin çağrısıdır.

2018 yılında sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan Cargill işçilerinin işe iade talebiyle başlayan direnişleri 500. gününde İstanbul Ataşehir'de bulunan Cargill Genel Merkezi önünde coşkuyla sürüyor.

Toplumcu Kurtuluş Partisi (1920 TKP) üyeleri 21. ölüm yılında Mehmet Bozışık Yoldaşı andı. Anmaya İlerici Gençler ve parti dostları da destek verdi.

Kanada merkezli Alamos Gold isimli şirket çevreyi ve doğayı yakıp yıkıyor, insan sağlığını hiçe sayıyor. Bu şirket AKP iktidarının insana, çevreye ve hayata düşman politikaları doğrultusunda Kaz Dağlarında uzun bir süredir altın arama faaliyeti yürütüyor.
Unutmamak gerekir, bu çalışkan, bu direngen halk bu güzel memleketi ne AKP’nin insan ve çevre düşmanı politikalarına, ne de bu toprakların üzerine akbabalar gibi çökmeye çalışan emperyalist şirketlere bırakır.

İşçi sınıfının yiğit öncülerinden DİSK kurucusu ve eski Genel Başkanı Kemal Türkler bugün (22 Temmuz 2019) Topkapı'da bulunan mezarı başında anıldı. Kemal Türkler anması katledilişinin 39. yılında İstanbul Topkapı'daki mezarı başında saat 11.00'de başladı.

 

Toplumcu Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü üye ve dostları dayanışma pikniğinde bir araya geldi. 30 Haziran Pazar günü gerçekleşen piknikte 23 Haziran seçimlerinin değerlendirilmesi, despotizme karşı ülke ve merkezi iktidar düzleminde karşılık verecek bir örgütlenmenin nasıl sağlanacağı üzerine sohbetler yapıldı.

Sayfalar